פרטי הקונצרט

מעשה בכינור, קלרינט, פסנתר וקריין

התוכנית ‏מציגה יצירות מאת שלושה מספרי סיפורים מוזיקליים מופלאים. היא נפתחת בסיפורו של ז'אק – החייל שעקבותיו נעלמו בקרב וסיפורו מובא בסוויטה לקלרינט, כינור ופסנתר מאת דריוס מיו, מלחין יהודי-צרפתי שנמנה עם המלחינים הפוריים ביותר במאה ה-‎‎20. בהמשך תנוגן הסונטה לכינור במי מינור מאת מוצרט, שתמיד מספר סיפור גאוני בפשטותו ומבריק במורכבותו; יצירה שנכתבה ב-1778 במנהיים ובפריז והיא הסונטה היחידה שהלחין מוצארט בסולם מינורי בתקופה לאחר מות אימו. לסיום יוצג סיפורו של החייל יעקב, אשר מוכר את כינורו לשטן ביצירתו המפוארת "מעשה בחייל" מאת סטרווינסקי, לטקסט מאת הסופר השווייצרי ראמו ובתרגומו לעברית של ירון לונדון.

בתיה מורביץ – פסנתר

הדר רימון – כינור

יגאל לוין – קלרינט

עומר פרנקל – קריין

ד. מיו: סוויטה לכינור, קלרינט ופסנתר, אופ' 157b (12 דק׳)

ו. א. מוצארט: סונטה לפסנתר וכינור במי מינור, KV304 (12 דק׳)

א. סטרוינסקי: מעשה בחייל לקלרינט, כינור, פסנתר וקריין. תרגום: ירון לונדון, התאמה: עומר פרנקל (45 דק׳)

בתיה מורביץ – פסנתר
בתיה מרבה להופיע בסדרות קונצרטים ובפסטיבלים קאמריים בארץ ובחו"ל. היא בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת תל אביב,
שם זכתה בתחרות למוסיקה קאמרית, ותעודת אמן מאוניברסיטת אינדיאנה, ארה"ב. בין מוריה נמנים גרטה אדלשטיין, פנינה זלצמן, מנחם פרסלר ונטשה טדסון.

הדר רימון – כינור
הדר רימון נולדה בתל-אביב. היא סיימה בהצטיינות תואר ראשון ושני בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב ‏וכן באוניברסיטה לאמנויות בציריך, תחת פרופ' זאכר ברון. היא זוכת פרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות רבות והופיעה כסולנית עם תזמורות בארץ ובעולם, כולל הפילהרמונית ‏הישראלית, מאז תחילת לימודיה עם אמה, הפסנתרנית נטשה טדסון. הדר מנגנת על כינור "ג'ובאני גרנצ'ינו" משנת 1680 המושאל מאוסף יהודה ‏זיסאפל. החל מ-2015 משמשת כנגנית ראשית של התזמורת הסימפונית חיפה.‏

יגאל לוין – קלרינט
יגאל מכהן כנגן הקלרינט הראשון של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית ומלמד קלרינט ומוסיקה קאמרית בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה "שטריקר". הוא בעל תואר ראשון מבית הספר הגבוה למוסיקה של ליבק בגרמניה ותואר שני מאוניברסיטת ייל בארה"ב. יגאל הופיע על במות רבות בעולם בנגינה תזמורתית ובמוסיקה קאמרית: קרנגי הול, קנדי סנטר, הפילהרמוני בברלין, מרכז התרבות של הונג קונג, מרכז האומנות האוריינטלית של שנגחאי ואודיטוריום צ'ארלס ברונפמן.

עומר ‏פרנקל – קריינות
יליד 1972, התחיל ללמוד פסנתר בגיל 6 אצל הגב' יעל רון ואצל הגב' רות אפל וכבר מגיל 12 הופיע במסגרות מקצועיות כזמר ושחקן. עבודתו הבולטת בתחום הקריינות היא גרסה מוקלטת של כל פרקי התנ״ך שביצע בשיתוף מיזם 929. כקריין, השתתף עומר בביצוע של היצירה "מעשה בחייל" בשידור בקול המוסיקה וכמו כן הופיע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועם התזמורת הסימפונית חיפה. בשנת 2012 השלים לימודי תואר שני בניצוח תזמורת בביה״ס למוסיקה ע״ש בוכמן מהטה. בדצמבר 2020 מונה לתפקיד העורך הבכיר של תחנת הרדיו "כאן קול המוסיקה".

צילום:
בתיה מורביץ. קרדיט מיכאל כהן
הדר רימון. קרדיט אלין אנדרג
יגאל לוין. קרדיט יואל לוי
עומר פרנקל. קרדיט בועז ארד

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים